Podpisanie umowy z Instytutem Filozofii Narodowej Akademii Nauk Białorusi

umowa

15 lutego 2011 r. o godz. 14.30 w rektoracie UŚ odbędzie się podpisanie umowy o współpracy naukowo-badawczej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Instytutem Filozofii Narodowej Akademii Nauk Białorusi.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w spotkaniu udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. UŚ dr hab. Andrzej Kowalczyk, dyrektor Instytutu Filozofii prof. zw. dr hab. Andrzej Kiepas oraz zastępca dyrektora Instytutu Filozofii prof. dr hab. Bogdan Dembiński. Stronę białoruską reprezentować będą: dyrektor Instytutu Filozofii Narodowej Akademii Nauk Białorusi Anatolij Lazariewicz oraz Walerij Jeworowsky i Irina Michiejewa, starsi pracownicy naukowi NANB.

Wizyta delegacji białoruskiej będzie okazją do prezentacji aktualnych projektów badawczych prowadzonych przez oba instytuty oraz opracowania planu wspólnych przedsięwzięć w dziedzinie filozofii, historii filozofii oraz historii idei.