Podpisanie umowy w sprawie wydania monografii Sosnowca

28 czerwca 2011 r. o godz. 15.00 w Muzeum w Sosnowcu odbędzie się podpisanie umowy w sprawie opracowania i wydania monografii Sosnowca. Przygotowania publikacji o historii miasta podjęły się: Uniwersytet Śląski, reprezentowany przez JM Rektora prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia oraz Muzeum w Sosnowcu, reprezentowane przez dyrektora Zbigniewa Studenckiego.

Uniwersytet Śląski wspierał będzie przedsięwzięcie naukowo i merytorycznie. Funkcję redaktorów naukowych publikacji obejmą: prof. UŚ dr hab. Antoni Barciak z Wydziału Nauk Społecznych oraz prof. zw. dr hab. Andrzej Jankowski z Wydziału Nauk o Ziemi. Monografia Sosnowca ma się przyczynić nie tylko do upowszechniania wiedzy o dziejach miasta, ale również stanowić ma formę ochrony dziedzictwa kulturowego gminy.

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Powstanie monografia Sosnowca. Uniwersytet Śląski podpisał umowę z sosnowieckim Muzeum” (28.06.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „wp.pl” w artykule pt. „Powstanie monografia Sosnowca”. (29.06.2011).