Podpisanie umowy o współpracy z Miejskim Zakładem Usług Komunalnych w Sosnowcu

31 marca 2014 r. o godz. 13.00 w rektoracie UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24) podpisane zostanie porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a Miejskim Zakładem Usług Komunalnych w Sosnowcu. Współpraca obejmie m.in. współdziałanie przy realizacji kształcenia realizowanego przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska oraz szerzenie wiedzy w zakresie funkcjonowania jednostek chroniących rośliny i zwierzęta ex situ oraz prowadzenia badań naukowych zgodnych z zakresem działalności Ogrodu Botanicznego „Egzotarium” i Ogrodu Zoologicznego „Mini ZOO” w Parku Miejskim  im. Jacka Kuronia w Sosnowcu.

Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu będą reprezentować: dyrektor mgr inż. Grzegorz Barczyk, Zbigniew Majchrzak z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu, lek. weterynarii Krzysztof Całka – kierownik Egzotarium Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu. Ze strony uczelni w spotkaniu udział wezmą: prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, prodziekan WBiOŚ ds. współpracy z otoczeniem i promocji dr Edyta Sierka, dr Łukasz Depa z Katedry Zoologii WBiOŚ oraz Sylwia Ledwoch z Centrum ds. Badań Naukowych i Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego.

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „MZUK Sosnowiec: jest umowa w sprawie współpracy z Uniwersytetem Śląskim” (03.04.2014).