Podpisanie porozumienia z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Katowice

05.05.2017 - 15:45, aktualizacja 05.05.2017 - 15:45
Redakcja: admin

W poniedziałek 15 maja 2017 roku o godz. 12.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul Bankowa 12, sala nr 144) zostanie podpisane porozumienie o współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Katowice.

Realizatorem porozumienia ze strony Uniwersytetu Śląskiego będzie Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Filologicznego. Współpraca ma na celu zapewnienie uczniom wyższej jakości kształcenia oraz umożliwienie pogłębiania wiedzy i zainteresowań. Obejmować będzie m.in. prowadzenie wybranych zajęć przez nauczycieli akademickich, wspieranie nauczycieli w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz uczestnictwo uczniów w zajęciach prowadzonych przez pracowników akademickich na terenie Uniwersytetu Śląskiego. Ponadto współpraca otwiera możliwość prowadzenia badań wśród nauczycieli, uczniów oraz rodziców, które staną się podstawą prac licencjackich, magisterskich i naukowych, a także odbywania praktyk pedagogicznych.

Ze strony uczelni dokument sygnować będzie prodziekan Wydziału Filologicznego ds. studenckich i kształcenia dr hab. Jolanta Latkowska. W imieniu stowarzyszenia porozumienie podpisze prezes oddziału mgr Małgorzata Bubik.

W spotkaniu udział wezmą ponadto: dyrektor Instytutu Filologii Germańskiej dr hab. prof. UŚ Renata Dampc-Jarosz, koordynator Instytut Filologii Germańskiej ds. kontaktów ze szkołami ponadgimnazjalnymi dr Nina Nowara-Matusik, pełnomocnik rektora ds. promocji i kontaktu ze szkołami ponadgimnazjalnymi dr Magdalena Ochwat oraz dyrektor Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach mgr Jolanta Kałuża.