Podpisanie porozumienia o współpracy z Zakładami Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o.

25 listopada 2013 r. o godz. 13.00 w rektoracie (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24) zostanie podpisane porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a Zakładami Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o.

Współpraca z Uniwersytetem Śląskim obejmie wiele obszarów, m.in. promowanie postaw oraz idei przedsiębiorczości w środowisku akademickim, w tym wspieranie projektów studentów, organizację praktyk i staży dla studentów, udział firmy w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych, współtworzenie modułów programów kształcenia specjalistycznego, angażowanie wykwalifikowanej kadry firmy w prowadzenie zajęć ze studentami, promowanie idei transferu wiedzy do środowiska gospodarczego, realizacja wspólnych projektów o zasięgu regionalnym, ponadregionalnym i międzynarodowym, animowanie i tworzenie sieci współpracy, mających na celu efektywniejsze wykorzystanie potencjału naukowego i kadrowego, podejmowanie wspólnych przedsięwzięć w celu promowania wizerunku firmy i uczelni.

Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o. będzie reprezentować Edward Makieła – prezes zarządu, natomiast ze strony uczelni dokument podpisze prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Przedmiotem działalności firmy jest m.in.:

• prowadzenie badań służących ocenie poziomu jakości wyrobów,
  • certyfikacja wyrobów i procesów wytwarzania oraz badania i pomiary charakterystyk technicznych i eksploatacyjnych materiałów i wyrobów,
  • opracowywanie analiz i dokonywanie kontroli jakości produkcji i dostaw u wytwórców oraz wydawanie atestów odbioru technicznego,
  • wzorcowanie przyrządów pomiarowo-kontrolnych,
  • prowadzenie interdyscyplinarnych badań i analiz laboratoryjnych,
  • organizowanie szkoleń i wdrażanie nowoczesnych metod i systemów zarządzania jakością,
  • prowadzenie warsztatów doskonalących w zakresie wymagań dyrektyw unijnych i innych.

Spółka posiada Laboratorium Badawcze i Pomiarowe oraz Jednostkę Certyfikującą (akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji), a także jest notyfikowana w Unii Europejskiej pod numerem 1436.