Podpisanie porozumienia o współpracy z firmą Biomasa Produkt sp. z o.o.

W czwartek 25 lipca 2013 r. o godz. 13.00 w sali 29 rektoratu uczelni zostanie podpisane porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a firmą Biomasa Produkt sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Spółka prowadzi działania gospodarcze na rzecz wykorzystania biomasy jako źródła energii odnawialnej w sektorze energetycznym.

W porozumieniu zadeklarowano współpracę i wymianę doświadczeń w zakresie wiedzy praktycznej, dotyczącej wykorzystania odnawialnych źródeł energii, organizacji praktyk i staży dla studentów uczelni, udziału firmy Biomasa Produkt sp. z o.o. w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych, uczestnictwa wykwalifikowanych pracowników firmy w prowadzeniu zajęć ze studentami, realizacji wspólnych projektów o zasięgu regionalnym, ponadregionalnym i międzynarodowym, a także współpracy w zakresie organizacji i promocji wydarzeń tematycznych, skierowanych do środowiska akademickiego Uniwersytetu Śląskiego.

Podczas spotkania firmę Biomasa Produkt sp. z o.o. reprezentować będą prezes zarządu Andrzej Wójcik oraz dyrektor handlowy Sebastian Stiler, natomiast ze strony uczelni porozumienie podpisze prorektor UŚ ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.