Podpisanie porozumienia o współpracy między UŚ a Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego

5 listopada 2014 r. o godz. 14.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24) zostanie podpisane porozumienie o współpracy między uczelnią a Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpraca z Uniwersytetem Śląskim obejmie m.in. współpracę naukowo-badawczą i badawczo-rozwojową oraz wzajemne wspieranie w budowaniu marki i wizerunku jednostek.

Założony w 1783 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego to najstarszy ogród botaniczny w Polsce. Na terenie 9,6 ha zgromadzono około 5000 gatunków i odmian roślin z całego świata.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentować będzie dyrektor prof. dr hab. Józef Mitka, natomiast ze strony Uniwersytetu Śląskiego porozumienie podpisze prorektor UŚ ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W spotkaniu wezmą również udział: dr hab. Gabriela Woźniak oraz dr hab. prof. UŚ Adam Rostański.