Podpisanie porozumień o współpracy z gminami związanymi obszarowo ze zbiornikiem zaporowym w Goczałkowicach

„Zintegrowany system wspomagający zarządzaniem i ochroną zbiornika zaporowego" (ZiZOZap) to projekt badawczy zrzeszający wielu naukowców, którego koordynatorem jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Już wkrótce z wyników jego badań będą mogły skorzystać władze samorządowe gmin związanych obszarowo ze zbiornikiem zaporowym w Goczałkowicach. Porozumienia o współpracy z gminami podpisane zostaną 16 stycznia 2013 r. o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego. W spotkaniu udział wezmą prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Ceremonii podpisania dokumentów towarzyszyć będzie panel ekspertów „Partnerstwo dla innowacyjności. Partnerstwo we wdrażaniu innowacyjnych metod zarządzania środowiskiem”.

Harmonogram panelu ekspertów

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.zizozap.pl/aktualnosci.aspx?catid=3.

Tego samego dnia o godz. 12.00 w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (sala 29, I piętro) odbędzie się konferencja prasowa, w której udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych powiatu pszczyńskiego oraz województwa śląskiego, a także naukowcy badający zbiornik. Podczas spotkania zostanie poruszony temat wpływu zmian zbiornika goczałkowickiego na życie społeczności gmin związanych z nim obszarowo oraz osób zamieszkujących województwo śląskie, dla którego zbiornik jest jednym z największych źródeł wody pitnej.

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Naukowcy znęcają się nad Zbiornikiem Goczałkowickim”. (16.01.2013).

O wydarzeniu napisał serwis „portalsamorzadowy.pl” w artykule pt. „Zbiornik wody pitnej będzie służył turystom?”. (16.01.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „slaskie.pl” w artykule pt. „Goczałkowice w naukowym ujęciu”. (16.01.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „gazetacodzienna.pl” w artykule pt. „Goczałkowice w naukowym ujęciu”. (16.01.2013)

O wydarzeniu napisał portal InSilesia w artykule pt. „ZiZOZap, czyli Goczałkowice w naukowym ujęciu” (17.01.2013)

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „ZiZOZap, czyli Goczałkowice w naukowym ujęciu”. (16.01.2013).