Podpisanie porozumień o współpracy z firmami Simple sp. z o.o. oraz EQ System sp. z o.o.

We wtorek 1 grudnia 2015 r. o godz. 14.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24) podpisane zostaną porozumienia o współpracy między uczelnią a firmami Simple sp. z o.o. oraz EQ System sp. z o.o. Współpraca z Uniwersytetem Śląskim obejmie m.in. współpracę naukowo-badawczą i badawczo-rozwojową oraz organizację praktyk studenckich. Ważnym obszarem kooperacji będzie również udział firm w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych powstających w uczelni.

Firma Simple sp. z o.o. to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem i wdrażaniem specjalistycznych i dedykowanych rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzenie przedsiębiorstwami (m.in. BPM i CRM). Spółka EQ System specjalizuje się we wdrożeniach informatycznych systemów planowania i organizacji produkcji (APS), skierowanych głównie do przedsiębiorstw produkcyjnych.

Firmę Simple sp. z o.o. reprezentować będzie prezes zarządu – Tomasz Balin, firmę EQ System – wiceprezes Jacek Borowiecki. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego porozumienie podpisze prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. W spotkaniu wezmą również udział dziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach dr hab. Danuta Stróż oraz przedstawiciele Instytutu Informatyki – prof. zw. dr hab. inż. Zygmunt Wróbel i dr Katarzyna Trynda.