Podpisanie listu intencyjnego ws. projektu „Rozwój technologicznie i organizacyjnie innowacyjnej regionalnej sieci usług publicznych…”

15 maja 2013 r. o godz. 15.00 w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach odbędzie się spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego, Regionalnej Izby Gospodarczej, Głównego Instytutu Górnictwa SA, Politechniki Częstochowskiej, Parku Śląskiego oraz gmin Jaworze i Olsztyn.

Podczas spotkania podpisany zostanie list intencyjny, w którym strony stwierdzają, iż rozpoczęły negocjacje prowadzące do zawarcia umowy partnerskiej w celu przygotowania i realizacji projektu „Rozwój technologicznie i organizacyjnie innowacyjnej regionalnej sieci usług publicznych o wysokim standardzie, jako bardzo silnego czynnika rozwoju gospodarczego, wzrostu dynamiki i rynku pracy w regionie”. Projekt ten znalazł się na wstępnej liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w spotkaniu uczestniczyć będzie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz Dariusz Laska, pełnomocnik rektora ds. komercjalizacji i rozwoju sieci współpracy.