Podpisanie listu intencyjnego w sprawie powołania Centrum Aplikacji OXO i Polimerów

Od 16 do 20 listopada 2015 r. odbywać będzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W tym roku święto przedsiębiorczości po raz pierwszy odbywać się będzie na Opolszczyźnie. Program obejmuje konferencje, debaty, spotkania, wykłady, warsztaty i prelekcje skierowane do pracodawców, przedsiębiorców, dzieci i młodzieży.

Wydarzenie zostanie zainaugurowane w poniedziałek 16 listopada w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. W programie przewidziano wystąpienia: marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły, prezydenta Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej, prezesa GA ZAK Adama Leszkiewicza, prof. Leszka Balcerowicza oraz prezydenta Pracodawców RP Andrzeja  Malinowskiego.

Podczas otwarcia, w którym udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektorzy Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk i prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski, podpisany zostanie list intencyjny w sprawie otwarcia przez Grupę Azoty ZAK SA „Centrum Aplikacji OXO i Polimerów”. Jednym z sygnatariuszy listu będzie Uniwersytet Śląski.

Nawiązanie współpracy środowiska naukowego i przemysłu ma prowadzić do stworzenia platformy wymiany wiedzy i doświadczeń w celu rozwoju innowacyjności oraz popularyzacji badań i możliwości ich zastosowania.

Zdjęcie z podpisania listu intencyjnego w sprawie powołania Centrum Aplikacji OXO i Polimerów

Wspólne zdjęcie sygnatariuszy listu intencyjnego

Fot. Biuro Prasowe Grupy Azoty ZAK SA

„lokalna24.pl” - „Współpraca nauki i przemysłu” (17.11.2015).

„info.radiopark.com.pl” - „Innowacje w gospodarce, czyli sojusz biznesu z nauką” (17.11.2015).