Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

31 maja 2015 roku w godz. od 10.00 do 15.00 w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (ul. Raciborska 50) odbywać się będzie piknik rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. W programie zaplanowano m.in.: liczne warsztaty (np. „Mapuj swój świat”, „WiASPtraczki, instalacje artystyczne z udziałem nasion, „Kolorowe wianki z bibuły”, kramik ze zwierzakami, design ze sznurka, „plastyczny recykling”), wykład z pokazami eksperymentów pt. „Świetlne zabawy”, pokaz gotowania ziemniaków za pomocą lustra sferycznego, zbierającego promienie słoneczne, obserwowanie gwiazd za pomocą teleskopu, naukę żonglowania trzema piłeczkami, łamigłówki i zagadki logiczne, układanie przestrzennych puzzli, gry i zabawy rozwijające logiczne myślenie, zumbę dla dzieci i rodziców, konkurs Młodego Mózgowca. Ponadto animatorzy, scenarzyści oraz reżyserzy pokażą i opowiedzą jak powstał film „Reksio”. W programie nie zabraknie również rozdania nagród oraz otwarcia wystawy prac w ramach konkursu Uniwersytetu Śląskiego Dzieci na najlepsze przedstawienie Reksia.

Wydarzenie organizowane jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytet Śląski Dzieci, Fundację Reksio im. Heleny i Lechosława Marszałków.

Szczegółowe informacje i program Dnia Dziecka