Pierwszy dzień Festiwalu Nauki 2010 na Wydziale Nauk Społecznych

FN2010

Poniedziałek 26 kwietnia 2010 r. to dzień inauguracji 6. Studenckiego Festiwalu Nauki. Na uczestników wydarzenia czeka bogaty program. Organizatorzy zaplanowali szereg interesujących spotkań i imprez przebiegających jednocześnie na kilku wydziałach Uniwersytetu Śląskiego.

Festiwalową przygodę Wydział Nauk Społecznych rozpoczyna już o godzinie 11.00. W tym czasie będą miały miejsce warsztaty dziennikarskie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Międzywydziałowe Stowarzyszenie Dziennikarzy MOSTY.

Debata pt. „Meandry polityki bezpieczeństwa w Azji” odbędzie się o godz. 14.00. Panel dyskusyjny jest częścią konkursu negocjacyjnego przeprowadzonego na przełomie stycznia i lutego br. w śląskich szkołach ponadgimnazjalnych. Potyczki konkursowe przebiegające pod nazwą „Małe Diploma 2010” wyłoniły pięciu najlepszych negocjatorów. Młodzi mediatorzy zmagać się będą z zagadnieniami azjatyckiej polityki bezpieczeństwa.

Przebiegającym na Wydziale Nauk Społecznych wydarzeniom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne zorganizowane przez Międzywydziałowe Stowarzyszenie Dziennikarzy MOSTY:

•  „Katowice full of colour” - wystawa prac Agnieszki Witosz,
  • „Alice” i „Niefizycznie” - wystawa prac Magdaleny Malinowskiej.

Jednocześnie Koło Naukowe Historyków Sztuki organizuje wystawę fotografii zabytkowych dworców w Katowicach.