Pierwsze eliminacje w narciarskim Akademickim Pucharze Polski

Ikona: narciarz

AZS Winter Cup to organizowany od 16 lat cykl zawodów w narciarstwie alpejskim. W Akademickim Pucharze Polski regularnie startuje ponad sto zawodniczek i zawodników, a z roku na rok poziom sportowy zawodów staje się coraz wyższy. Zarówno w eliminacjach, jak i zawodach finałowych prowadzone są klasyfikacje indywidualne w slalomie gigancie oraz w slalomie, a także klasyfikacja drużynowa.

Pierwsze eliminacje w sezonie 2018/2019 rozpoczęły się 21 grudnia 2018 roku w Zakopanem. W sportowych zmaganiach uczestniczyły zawodniczki AZS UŚ Katowice, które zdobyły złoty medal w klasyfikacji drużynowej.

Uniwersytet Śląski reprezentowały: Zofia Wolnik, Zofia Marcinek Aleksandra, Żukowska, Emilia Fagas i Wiktoria Pytlik. Trenerem sekcji narciarstwa alpejskiego jest pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Bartosz Ligas.