Piąta konferencja z cyklu „Gatunki mowy i ich ewolucja”

14 i 15 listopada 2013 r. na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach odbywać się będzie piąta konferencja naukowa z cyklu „Gatunki mowy i ich ewolucja”, której organizatorem jest Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Gatunek a granice”. Efekty poprzednich konferencji złożyły się na kolejne tomy publikacji „Gatunki mowy i ich ewolucja”:

• T. 1: „Mowy piękno wielorakie”,
  • T. 2: „Tekst a gatunek”,
  • T. 3: „Gatunek a odmiany funkcjonalne”
  • T. 4: „Gatunki mowy i ich ewolucja”.

Uczestnicy konferencji rozważać będą takie zagadnienia, jak: międzygatunkowość relacji i jej rezultat w postaci nakładania się i możliwości krzyżowania się gatunków w strefach pogranicznych (m.in. hybrydy, antygatunki i inne), procesy adaptacji oraz możliwość współistnienia różnych gatunków w obrębie nadrzędnej struktury, jak gatunek w formie kolekcji czy kolekcja gatunków.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.fil.us.edu.pl/ijp.