„Parowanie, czyli gorące rozmowy o...”

parowanie

W dniach 26–28 kwietnia 2010 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (ul. gen. Grota-Roweckiego 5 w Sosnowcu) odbędą się spotkania ze studentami pn. „Parowanie, czyli gorące rozmowy o tym, jak zbudować dom”.

Cykl wykładów poświęconych budowaniu związków organizowany jest przez Fundację Exodus i Fundację „Dla Rodziny". Celem projektu jest podjęcie dyskusji na temat płciowości i relacji damsko-męskich w ujęciu chrześcijańskim.

Zaproszeni goście w swoich wykładach podejmować będą tematy:

26 kwietnia 2010 r. godz. 18.00

• „Projektujesz, czyli... co włożono Ci do głowy?” O domu rodzinnym, doświadczeniach z dzieciństwa i ich wpływie na dorosłe życie. Wykład Karoliny Szyluk – psycholog, współtwórczyni wrocławskich spotkań pt. „Baby, chłopy do roboty!”

27 kwietnia 2010 r. godz. 18.00

• „Budujesz, czyli... dorosłe życie na próbę”. O pierwszych krokach w dorosłość, poszukiwaniach, wyborach, poważnych planach, kluczowych decyzjach i własnych pomysłach na życie. Wykład ks. Jacka Stryczka – wieloletniego duszpasterza akademickiego z Krakowa, inicjatora m.in. akcji „Szlachetna paczka”

28 kwietnia 2010 r. godz. 18.00

• - „Mieszkasz... a miało być tak pięknie!”. O marzeniach i rzeczywistości, życiu z GPS-em na palcu, wspólnym patrzeniu w przyszłość i tarciach na linii mąż - żona. Wykład Marty i Marka Babików - twórców projektu „Kurs na miłość”.

Po każdym z wykładów będzie miał miejsce panel dyskusyjny, w którym oprócz prelegentów udział wezmą psycholodzy, socjolodzy, osoby zaangażowane w pracę na rzecz rodziny oraz wszyscy, którzy chcą podjąć trud zastanowienia się czym w dzisiejszym świecie jest związek i jak należy go budować.