Panel dyskusyjny pt. „Energia zmian”

Fundacja EkoRozwoju we Wrocławiu i Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego organizują panel dyskusyjny pt. „Energia zmian”. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia 2011 r. o godz. 13.30 w sali audytoryjnej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 9).

W programie spotkania znajdą się m.in:

• prezentacja książki „Zrównoważona energia – bez pary w gwizdek” autorstwa prof. Davida MacKaya;
  • wykład wprowadzający – prelegent: Marcin Popkiewicz, tłumacz i realizator adaptacji książki, fizyk, koordynator Zespołu ds. Zmian Klimatu w Fundacji Nasza Ziemia, redaktor naczelny portalu ZiemiaNaRozdrozu.pl;
  • dyskusja.

Książka dostępna jest także w wersji elektronicznej: http://www.eko.org.pl/energia.

Panel dyskusyjny jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Klimatyczna energia”, której celem jest aktywna edukacja ekologiczna społeczeństwa w zakresie racjonalnego użytkowania energii. Kampania podnosi aktualne zagadnienia zmian klimatu i odpowiedzialności energetycznej.

Podczas dyskusji poruszone zostaną m.in. kwestie:

• uzależnienia od ropy i kopalin;
  • czy dostępna moc energii odnawialnej zaspokoi nasze potrzeby?
  • czy nowe technologie mogą rozwiązać problemy z dwutlenkiem węgla?
  • jak państwo powinno stworzyć sensowny plan energetyczny?

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie Fundacji EkoRozwoju.

Szczegółowe informacje na temat projektu Klimatyczna Energia...

W ramach spotkania zostanie zaprezentowany 19. tom wydawnictwa Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem UŚ „Problemy środowiska i jego ochrony”.

Harmonogram spotkania
Plakat do pobrania