Panel dyskusyjny „Moja pacjentka Annaliese Michel” – jak działa psychoterapia

Instytut Psychologii UŚ oraz Studenckie Koło Psychoterapii i Treningu Psychologicznego organizują panel dyskusyjny pt. „Moja pacjentka Annaliese Michel”, który odbędzie się 26 lutego 2014 r. o godzinie 12.00 w sali 209 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Panel ma na celu zaprezentowanie głównych współczesnych nurtów psychoterapeutycznych poprzez dyskusję ich przedstawicieli nad głośnym, w latach siedemdziesiątych XX wieku, przypadkiem opętania. W dyskusji uczestniczyć będą m.in. psychoterapeutki: dr Bernadetta Izydorczyk, dr Ewa Wojtyna, mgr Justyna Kińczyk, mgr Patrycja Staniszewska. W oparciu o film „Requiem” uczestniczki panelu zaprezentują swoje rozumienie zaburzeń Annaliese Michel oraz wskażą możliwe kierunki działań terapeutycznych.

Dyskusję moderować będzie dr Jarosław Polak.

Wstęp wolny.