facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Panel „Biskup Polowy Wojska Polskiego abp Józef Gawlina z okazji 50. rocznicy śmierci”

6 listopada 2014 r. o godz. 10.00 w Katowicach (ul. Wita Stwosza 11, parter, sala „Gościa Niedzielnego”) odbędzie się panel pt. „Biskup Polowy Wojska Polskiego abp Józef Gawlina z okazji 50. rocznicy śmierci”. Spotkanie poprowadzi ks. prof. zw. dr hab. Jerzy Myszor.

W ramach wydarzenia zaplanowano również otwarcie wystawy poświęconej abp. Józefowi Gawlinie przygotowanej przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii oraz Instytut i Muzeum gen. Sikorskiego w Londynie.

Uczestnicy panelu:

• ks. dr Damian Bednarski – Uniwersytet Śląski;
  • dr hab. Adam Dziurok – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, IPN Odział w Katowicach;
  • dr Jacek Kurek – Uniwersytet Śląski;
  • mgr Ewa Olszowy – Uniwersytet Śląski, Biblioteka Teologiczna;
  • prof. Marek Walancik;
  • ks. Stefan Wylężek – rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii;
  • prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie;
  • dr Jacek Żurek – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wydarzenie organizowane jest przez Katedrę Teologii Patrystycznej i Historii Kościoła Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.