Otwarte spotkanie dyskusyjne w Instytucie Filozofii

29 marca 2011 r. o godz. 16.00 na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Instytucie Filozofii odbędzie się otwarte spotkanie dyskusyjne. Tematyka spotkania dotyczyła będzie artykułu prof. Jana Hartmana pt. „Godne, bo wygodne”. Organizatorem wydarzenia jest prof. dr hab. Krzysztof Wieczorek.

Fragment artykułu:
„Od lat borykam się z czymś, co najpochlebniej można by nazwać światopoglądem, a mniej pochlebnie – śmieciem wypełniającym umysły, a może tylko usta większości (na szczęście nie wszystkich!) moich pierwszorocznych studentów. Jestem bowiem specjalistą od mentalności naszej młodzieży. Jedna z najwyższych deklarowanych przez młodzież wartości, czyli niezależność osobistej opinii, bynajmniej nie jest przez nią realizowana – zastępy studentów wykazują się niezwykłą jednolitością wyobrażeń o świecie. Ich wypowiedzi są tak przewidywalne, że sprawiają wrażenie wyuczonych frazesów. Bezmyślność jest wszak niewinna!”.

Artykuł pt. „Godne, bo wygodne”