Otwarte forum dyskusyjne pt. „Zmiana postaw wobec jąkania”

20.06.2017 - 15:16, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W czwartek 22 czerwca 2017 roku o godz. 17.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a) rozpocznie się otwarte forum dyskusyjne dotyczące „Zmiany postaw wobec jąkania”.

Gościem specjalnym spotkania będzie Benny Ravid, który wygłosi wykład pt. „Jąkanie to także możliwości…” oraz weźmie udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym zaburzeń mowy. Benny Ravid jest założycielem AMBI – Izraelskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się, a także jednym z założycieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Osób Jąkających się, któremu przewodniczył w latach 2007–2010.

W dyskusji na temat postaw wobec jąkania udział wezmą również:

• Zdzisław Gładosz – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się „Ostoja” z Lublina,
  • mgr Lucyna Jankowska – psycholog kliniczny, współtwórczyni ruchu samopomocy osób jąkających się w Polsce, zaangażowana w pracę Grupy „J” w podejściu Charles'a Van Riper'a działającej przy Uniwersytecie Jagiellońskim,
  • mgr Izabela Michta – liderka „Klubu ludzi mówiących”, grupy terapeutyczno-samopomocowej działającej przy Uniwersytecie Śląskim,
  • mgr Katarzyna Ploch – logopeda, koordynatorka katowickiego Klubu „J”.

Panel dyskusyjny moderować będą: dr hab. Irena Polewczyk z Katedry Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów Uniwersytetu Śląskiego, redaktor Tomasz Płosa z „Gazety Uniwersyteckiej UŚ”, dr Katarzyna Węsierska z Zakładu Socjolingwistyki i Społecznych Praktyk Komunikowania UŚ oraz Centrum Logopedycznego w Katowicach.

Patronat nad wydarzeniem objął zarząd Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Organizatorami spotkania są: Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Centrum Logopedyczne w Katowicach oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.

Plakat forum dyskusyjnego