facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Otwarcie Zagłębiowskiej Mediateki

grafika przedstawiająca książki

Mieszkańcy regionu śląsko-zagłębiowskiego mogą korzystać z Zagłębiowskiej Mediateki, w tym z nowych wypożyczalni, czytelni, multimediów, działu zbiorów regionalnych, dedykowanej dzieciom Krainy Nauki i Fantazji, Oranżerii Kulturalnej oraz dziedzińca z tarasem. Zbiory mediateki obejmują m.in. ponad: 200 tys. woluminów i 3 tys. audiobooków, 200 gier planszowych i elektronicznych, a także multimedialne urządzenia i zabawki dla dzieci, konsole do gier, książkomat oraz wrzutnię.

Dzień otwarty połączony z uroczystą inauguracją działalności Zagłębiowskiej Mediateki, w której udział wzięli prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, odbyło się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku w Sosnowcu (ul. Kościelna 11).

W programie wydarzenia zaplanowano m.in. wystawy, spotkania autorskie, warsztaty, wykłady, projekcje filmowe oraz piknik. O godz. 12.30 w Oranżerii Kulturalnej rozpoczęło się spotkanie autorskie dla dzieci z dr. Mikołajem Marcelą z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, autorem powieści „Best seler i zagadka znikających warzyw”. Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć także pokazy naukowe przygotowane przez członków kilku kół naukowych działających przy Uniwersytecie Śląskim.

Na specjalnie przygotowanym stoisku pracownicy Działu Promocji UŚ przedstawili ofertę edukacyjną uczelni. Wieczorem budynek mediateki stał się przestrzenią dla prezentacji nowoczesnych środków wizualnych – organizatorzy przygotowali bowiem pokaz przestrzennego mappingu. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Urząd Miejski w Sosnowcu i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Do końca czerwca w mediatece będzie można zwiedzać wystawę przygotowaną z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.biblioteka.sosnowiec.pl.

Zdjęcie wykonane podczas otwarcia Zagłębiowskiej Mediateki
Fot. Urząd Miejski w Sosnowcu

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.