Otwarcie Young Learners Resource Center (YLRC)

6 marca 2013 r. o godz. 15.00 w Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej „American Corner” w Katowicach odbędzie się otwarcie Young Learners Resource Center. Uroczystego przecięcia wstęgi dokona Brian George, konsul ds. prasy i kultury Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych  w Krakowie. W wydarzeniu wezmą udział: przedstawiciele konsulatu, Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Katowicach oraz uczestnicy programu Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta ze Stanów Zjednoczonych.

YLRC będzie udostępniać materiały do nauczania dzieci języka angielskiego, wyodrębnione w ramach zasobów katowickiego ośrodka „American Corner”. Kolekcja YLRC jest przeznaczona przede wszystkim dla nauczycieli języka angielskiego. Zawiera zarówno pozycje z metodyki nauczania, jak i zestawy dydaktyczne do praktycznych zajęć z dziećmi.

Uroczystość otwarcia poprzedzi seminarium pt. „American English Online”. W programie znajdzie się m.in. omówienie wybranych projektów amerykańskiego rządu dotyczących nauczania języka angielskiego, a także prezentacja baz danych eLibrary USA.

Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej „American Corner” w Katowicach (ul. Bankowa 14) to wspólna jednostka Uniwersytetu Śląskiego i Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Działa od 6 listopada 2012 r. Centrum jest otwarte dla wszystkich i udostępnia swoje zasoby nieodpłatnie. Działa przede wszystkim jako biblioteka, ale także miejsce spotkań, wykładów i warsztatów związanych z szeroko pojętą tematyką amerykańską. Dysponuje anglojęzycznym księgozbiorem, którego dużą część stanowią prace o Stanach Zjednoczonych, ich historii, kulturze, społeczeństwie, prawodawstwie i sztuce. Część zasobów książkowych stanowią dzieła klasyki literackiej USA oraz współczesna beletrystyka. „American Corner” udostępnia także materiały do nauki języka angielskiego na różnych poziomach. Jako jedyne miejsce w Katowicach posiada książki ćwiczeniowe do egzaminów potrzebnych do studiowania w Stanach Zjednoczonych: GRE, GMAT, SAT, TOELF, ITELS.