Otwarcie wystawy "Oko w oko z tyranozaurem"

Otwarcie wystawy nastąpi 8 listopada 2008 roku o godzinie 17:00 na sesji naukowej w ramach XLII Międzynarodowej Wystawy i Giełdy Minerałów, Skał i Skamieniałości w Auli Międzywydziałowej na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu. Rzeźba o długości 14,5 m stanie przed budynkiem Wydziału Nauk o Ziemi, jako ekspozycja stała.

Wystawa przedstawia nową, naukową rekonstrukcję jednego z największych mięsożernych dinozaurów Tyrannosaurus rex w naturalnej skali. Drapieżniki te zamieszkiwały Amerykę Północną w późnej kredzie, 67 milionów lat temu. Nowoczesność wizualizacji polega między innymi na tym, że zwierzę przedstawiono częściowo pokryte piórami. Wykład wprowadzający pod tytułem "Oko w oko z tyranozaurem, czyli jak powstają rekonstrukcje paleontologiczne" poprowadzi dr Andrzej Boczarowski wraz z gościem specjalnym wieczoru dr Gerardem Gierlińskim - odkrywcą piór u dinozaurów.

Autor wystawy: dr Andrzej Boczarowski
Tytuł wystawy: "Oko w oko z tyranozaurem".
Konsultacja i opracowanie naukowe: dr Gerard Gierliński (Państwowy Instytut Geologiczny - Warszawa, Stowarzyszenie Delta - Ostrowiec Świętokrzyski).
Oprawa graficzna: dr Andrzej Boczarowski (Uniwersytet Śląski - Sosnowiec).
Rzeźbiarze: Tomasz Okręglicki, Adam Wojciechowski, Michał Pytlik, Jacek Kolatorowicz (pracownia rzeźbiarska - Ostrowiec Świętokrzyski).

Fundator i wykonawca: Stowarzyszenie Delta - JuraPark, ul. Sandomierska 4,
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski.