Otwarcie Uniwersyteckiego Żłobka „Elementarz” w Cieszynie

Jedną z form wspierania rodzin w wychowaniu i wczesnej edukacji dzieci jest organizacja żłobków. Fundacja Ekologiczna Wychowanie i Sztuka „Elementarz” oraz Uniwersytet Śląski ułatwiają pracownikom powrót do czynnego życia zawodowego, a studentom – kontynuowanie nauki, otwierając dwa nowe żłobki – w Katowicach i Cieszynie.

Uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Żłobka „Elementarz” w Cieszynie odbędzie się w poniedziałek 14 grudnia 2015 roku o godz. 14.00 w siedzibie placówki (Cieszyn, ul. Paderewskiego 6). Żłobek usytuowany jest w pobliżu cieszyńskich wydziałów, w budynku Zajazdu Academicus. Jego uruchomienie było możliwe dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – Maluch 2015.

Cieszyńska placówka wspiera rodziców, zapewniając opieką nad dziećmi w czasie, gdy rodzice uczestniczą w zajęciach na uczelni. Dzieci przebywać będą w warunkach zbliżonych do warunków domowych, a wykwalifikowane opiekunki (między innymi absolwentki pedagogiki, kierunku prowadzanego w Cieszynie) będą wspierały ich wielostronny rozwój i zdobywanie nowych umiejętności społecznych, takich jak praca w grupie czy nawiązywanie relacji z rówieśnikami.

Ze żłobka mogą także korzystać dzieci mieszkańców Cieszyna. Są jeszcze wolne miejsca.

Foto: Weronika Chorzempová

„wyborcza.pl” - „Uniwersytet Śląski otwiera żłobek w Cieszynie. Są miejsca” (14.12.2015).

„tvs.pl” - „Uniwersytet Śląski otwiera żłobek w Cieszynie” (14.12.2015).

„silesiadzieci.pl” - „W Cieszynie powstał nowy żłobek” (15.12.2015).

„radiobielsko.pl” - „Pierwszy taki żłobek w regionie” (15.12.2015).

„radio90.pl” - „Dzieci studentek i pracowników uczelni będą miały zapewnioną opiekę” (15.12.2015).

„dziennikzachodni.pl” - „Żłobek w Cieszynie powstał przy Uniwersytecie Śląskim” (16.12.2015).