„Ogrody botaniczne i banki genów – bioróżnorodność dla przyszłych pokoleń” – wykład

Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza na wykład „Ogrody botaniczne i banki genów – bioróżnorodność dla przyszłych pokoleń”, organizowany w ramach XIX cyklu wykładów: „Wybrane problemy ekologii i ochrony środowiska”. Wykład wygłosi mgr inż. Roman Muranyi z Muzeum Pałacu w Wilanowie. Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 października 2010 r. o godz. 16.00 w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach przy ul. Bankowej 9.

Wykłady z serii FORUM NATURA’17 są dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (http://www.wfosigw.katowice.pl/)

O wykładowcy:
mgr inż. Roman Muranyi – genetyk roślin, autor ponad 100 publikacji naukowych i artykułów popularnonaukowych. Twórca i wieloletni szef Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej oraz Narodowego Banku Nasion Polskich Roślin Chronionych i Ginących w Ogrodzie Botanicznym Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN w Powsinie. Od 2009 r. pracownik Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Harmonogram cyklicznych wykładów CSCS 2010/2011 - semestr I pdf