Ogólnopolska konferencja pt. „Bliski Wschód w XXI wieku”

Logo Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych

W piątek 24 marca 2017 roku o godz. 9.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) rozpocznie się ogólnopolska konferencja pt. „Bliski Wschód w XXI wieku” organizowana przez Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych UŚ. Studenci oraz doktoranci reprezentujący ośrodki naukowe z całej Polski podczas spotkania podejmą próbę odpowiedzi na pytania dotyczące obecnej sytuacji społeczno-politycznej na Bliskim Wschodzie.

Honorowy patronat nad konferencją objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W trakcie spotkania omówione zostaną następujące zagadnienia:

• sytuacja polityczna, ustrojowa, ekonomiczna, społeczna,
  • przyszłość państw Bliskiego Wschodu,
  • obraz Bliskiego Wschodu w Polsce, Europie i na świecie,
  • polityka zagraniczna państw Bliskiego Wschodu,
  • państwa Bliskiego Wschodu wobec kryzysu migracyjnego,
  • terroryzm na terenie Bliskiego Wschodu.

Program konferencji (plik pdf)

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.inpidz.us.edu.pl oraz na Facebooku.

Plakat konferencji, na którym widoczna jest mapa Bliskiego Wschodu podzielona na państwa