Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Skamander 11. Reinterpretacje”

Wydział Filologiczny UŚ

Od 7 do 9 maja 2013 r. na Wydziale Filologicznym w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Skamander 11. Reinterpretacje”. Spotkanie poświęcone będzie twórczości jednej z najważniejszych grup poetyckich uformowanych u progu XX wieku – Skamandrytom.

Konferencja będzie miała na celu zarówno reinterpretację twórczości grupy, jak też rewizję dotychczasowych ustaleń badawczych, a jednocześnie stanowić będzie kontynuację badań zapoczątkowanych 35 lat temu na Wydziale Filologicznym UŚ.

Organizatorem konferencji jest Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego oraz Studenckie Koło Naukowe Teorii Literatury. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.facebook.com/events/417852794962366/.