Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Moralność (z) ducha”

Katowice
16.05.2019 - 16.05.2019

16 maja 2019 roku o godz. 9.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Jordana 18) rozpocznie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Moralność (z) ducha”, organizowana przez doktorantki Wydziału Teologicznego – mgr Justynę Kapłańską i mgr Magdalenę Biolik pod opieką naukową ks. prof. dr. hab. Jana Słomki.

Celem wydarzenia jest interdyscyplinarne spojrzenie na relacje duchowości i moralności na płaszczyźnie różnych nauk. Podczas konferencji zostaną poruszone takie zagadnienia, jak: moralność jako erzac duchowości, wymiar pokutny i ascetyczny postu, duchowość a uzależnienie oraz wpływ doświadczenia duchowego dziecka na rozwój jego moralności.

Szczegółowe informacje oraz program znajdują się na stronie: moralnosczducha.us.edu.pl.