Ogólnopolska konferencja bluesowa „Blues Kobiet”

18 kwietnia 2013 r. o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się piąta edycja konferencji bluesowej „Blues Kobiet”. Tegoroczne spotkanie skoncentrowane będzie wokół  rozważań na temat miejsca i roli kobiet w „męskim” świecie muzyki bluesowej. W dyskusji udział wezmą znane bluesowej publiczności damy bluesa: Martyna Jakubowicz, Joanna Pilarska, Joanna Kaniewska, Ida Zalewska, muzycy, animatorzy kultury bluesowej, dziennikarze muzyczni, artyści, fotograficy, przedstawiciel władz samorządowych odpowiadających za rozwój struktur społecznych i kulturowych w regionie. Jednym z punktów programu jest występ Joanny Kaniewskiej, Joanny Pilarskiej i Marka Motyki.

Konferencja wpisuje się w obchody czterdziestolecia działalności Wydziału Filologicznego UŚ.