Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Z mroku głos przemówił do Mojżesza…”

Od 17 do 18 października 2013 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11A) odbędzie się ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa pt. „Z mroku głos przemówił do Mojżesza; i z mroku Słowo przybywa do nas (Abraham Joshua Heschel). Słowo wobec doświadczenia T(t)ajemnicy”.

Celem konferencji jest refleksja nad rolą słowa (tekstu, języka), jego znaczeniem w ludzkim doświadczeniu. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania: jak radzi sobie język w obliczu tajemnicy, jak przebiega relacja pomiędzy językiem, doświadczeniem i rozumieniem – czy jesteśmy uzależnieni od kategorii językowych?

Organizatorem konferencji jest Zakład Teologii Dogmatycznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.