Jubileusz XXX-lecia powstania „Solidarności” na UŚ

10 listopada 2010 r. o godz. 13.00 w auli im. A. Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach odbędą się uroczystości z okazji XXX-lecia powstania „Solidarności” na Uniwersytecie Śląskim.

W programie uroczystości znajdą się wystąpienia: Arcybiskupa Metropolity Katowickiego dr. Damiana Zimonia, ks. prałata dr. Stanisława Puchały, Michała Lutego, Anny Skrzypek, dr. Jana Jelonka i prof. zw. dr hab. Alicji Ratusznej.
Historię uniwersyteckiej „Solidarności” przedstawi prof. UŚ dr hab. Roman Wrzalik.

Wydarzenie będzie okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy z okazji jubileuszu „Solidarności”.

W uroczystości udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski.