„Watch Docs. Prawa człowieka w filmie”

Od 27 do 29 października 2011 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa człowieka w filmie”.

Festiwal rozpocznie się konferencją pt. „Uchodźcy w Europie – społeczne wyzwanie Unii Europejskiej”, podczas której eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie dlaczego doszło do zamieszek w Wielkiej Brytanii, napływu uchodźców na wyspę Lampedusa we Włoszech czy tragedii w Oslo.

Wśród zaproszonych gości wystąpią m.in.: Barbara Mikołajczyk (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz Katarzyna Oyrzanowska (przedstawiciel UNHCR).

W tym roku podczas pokazów filmowych będzie można zobaczyć m.in.: „Dwóch Eskobarów”, „Kapitalizm – nasza ulepszona formuła”, „Nigdzie w Europie”, „Warszawa do wzięcia”, „Bałka – trzy historie”, „Coraz bliżej Tanji”, „Różowy gang”, „Przywódca ma zawsze rację”oraz „Rajskie ptaki”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dokładny program i opisy filmów można znaleźć na stronie: http://www.watchdocs.org.pl.

Oglądaj filmy dokumentalne! Rusza Watch Docs w Katowicach w Polskim Radio Katowice (24.10.2011)