Obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

16.05.2016 - 14:02, aktualizacja 16.05.2016 - 14:02
Redakcja: admin

Koło Naukowe Pedagogów przy współpracy z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Śląskiego z Zakładu Pedagogiki Specjalnej i studentów Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji po raz piąty organizuje obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Odbędą się one 17 maja 2016 roku, a motywem przewodnim tegorocznych obchodów będzie starożytność. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali podopieczni szkół specjalnych, domów pomocy społecznej, ośrodków rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczych z Cieszyna oraz innych miast. Na uczelni odbędą się dla nich między innymi warsztaty plastyczne, muzyczne, kulinarne oraz występy artystyczne i pokazy. Przy organizacji Dnia Godności będzie brało udział ok. 40 wolontariuszy. Przewidywana liczba uczestników to około 150 osób.