Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2017

Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

9 maja 2017 roku o godz. 8.00 w Cieszynie na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego rozpoczną się obchody kolejnej edycji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pomysłodawcą wydarzenia jest dr Dorota Prysak, a organizatorami tegorocznej edycji są: Koło Naukowe Pedagogów pod opieką mgr Anny Wojtas-Rduch oraz przy wsparciu pracowników Zakładu Pedagogiki Specjalnej WEiNoE, Zakład Karny w Cieszynie oraz Fundacja „Moja przyszłość” z Marklowic.

W programie zaplanowano warsztaty pt. „Służby mundurowe” i pokaz specjalistycznych samochodów pożarniczych. Ponadto uczestnicy będą mogli odwiedzić stoiska m.in. straży pożarnej, policji, służb więziennictwa, farmaceutów czy trenerów pracy wspomaganej.

Plakat promujący Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zawierający program wydarzenia