Obchody 90. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego

21 maja 2011 r. o godz. 11.00 na Górze Świętej Anny rozpoczną się obchody 90. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego. Organizatorami wydarzenia są: marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz oraz marszałek województwa opolskiego Józef Sebesta.

Uroczystość objął honorowym patronatem Prezydent RP Bronisław Komorowski, który weźmie udział w obchodach. Uniwersytet Śląski reprezentować będzie prorektor ds. kształcenia prof. UŚ dr hab. Czesław Martysz.

W programie obchodów znajduje się m.in.: otwarcie wystawy poświęconej powstaniom śląskim w Muzeum Czynu Powstańczego (godz. 11.00), msza św. w bazylice św. Anny (godz. 12.00) oraz przemarsz pod pomnik Czynu Powstańczego, gdzie odbywać się będą uroczystości (godz. 13.00).

Od godz. 13.00 wydarzenie będzie transmitowane online na stronie: powstania.slaskie.pl.