Obchody 80. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego oraz 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej

We wtorek 12 maja 2015 r. odbędą się uroczystości związane z obchodami 80. rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego oraz 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W programie wydarzenia przewidziano seminarium pt. „Polskie drogi do niepodległości”, które rozpocznie się o godz. 10.30 w Sali Kolumnowej Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz uroczystości przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Bolesława Chrobrego w Katowicach (godz. 12.00).

W uroczystości udział wezmą JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski. Obchody organizowane są przez śląskiego kuratora oświaty Stanisława Fabera pod patronatem wojewody śląskiego dr. Piotra Litwy oraz marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi.

O wydarzeniu napisał „dziennikzachodni.pl” w artykule pt. „Obchody 80. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego i 70. rocznicy końca II wojny światowej” (12.05.2015).