O Uniwersytecie Otwartym w Uniwersytecie Śląskim – konferencja prasowa

05.02.2019 - 15:33, aktualizacja 05.02.2019 - 15:33
Redakcja: admin

Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim to nowa odsłona dotychczasowego Centrum Kształcenia Ustawicznego UŚ. Zmiany w zakresie działalności jednostki, nowej oferty kursów i warsztatów oraz zmienionej nazwy i identyfikacji wizualnej będą przedmiotem konferencji prasowej, która odbędzie się 6 lutego 2019 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (godz. 9.00, sala 29). W spotkaniu z przedstawicielami mediów udział wezmą: prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek, p.o. dyrektora UO UŚ dr hab. Ewa Jarosz, zastępca dyrektora UO UŚ dr Magdalena Piotrowska-Grot oraz koordynatorzy poszczególnych zespołów edukacyjnych.

Zespół tworzący jednostkę od sześciu lat działa nie tylko na rzecz popularyzacji nauki, ale również – w myśl idei „Całe życie – jeden uniwersytet” – oferuje zajęcia adresowane do osób w każdym wieku. Wykłady oraz warsztaty prowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Śląskiego, a także nauczyciele i popularyzatorzy nauki z regionu – specjaliści w swoich dziedzinach oraz świetni dydaktycy.

Jednostka dała się już poznać w naszym regionie poprzez działalność swoich zespołów: Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, Unibota, Uniwersytetu Śląskiego Młodzieży, Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów, Akademii Dyplomacji, Uniwersytetu Śląskiego dla Nauczycieli, Bloku Kształcenia Nauczycielskiego oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także organizując wydarzenia, takie jak Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe czy Kongres Oświaty.

Konferencja prasowa dotycząca Uniwersytetu Otwartego będzie okazją do przedstawienia nowych inicjatyw – Uniwersytetu Otwartego dla Szkół oraz otwartych kursów, jak również przybliżenia planów na najbliższe miesiące.