O dzieciństwie w Śląskiej Kawiarni Naukowej

Kolejne spotkanie Śląskiej Kawiarni Naukowej odbędzie się 4 czerwca 2009 r. (czwartek) o godz. 18.00 w katowickim Rondzie Sztuki (klub „Oko Miasta”). Tym razem rozmowy dotyczyć będą dzieciństwa.

Wielu z nas często wraca myślami do okresu dzieciństwa – czasu magicznego, pełnego radości, beztroski, zabaw i... zabawek. Jakimi zabawkami bawili się nasi dziadkowie? Ile lat ma najstarszy pluszowy miś? Jak nazywa się najstarsza polska gra planszowa? Jakie zabawki fundował swoim dzieciom cesarz Niemiec? Jak wyglądało dzieciństwo kiedyś, a jak wygląda dziś? Kim jesteśmy, my dorośli w dziecięcych obserwacjach? Z jakimi problemami muszą się uporać dzieci naszych czasów?

Gośćmi Śląskiej Kawiarni Naukowej będą: dr Bernadeta Bulla - nauczyciel akademicki, pracownik Zakładu Psychologii Rozwoju i Wychowania, Instytutu Psychologii UŚ oraz Marek Sosenko, największy w Polsce kolekcjoner historycznych zabawek.

Dyskusję poprowadzi red. Tomasz Rożek. Podczas spotkania wystąpi zespół TEA, a całość tłumaczona będzie na język migowy. Dzięki inicjatywie "Partnerstwo dla Przyszłości" transmisję spotkania na żywo można oglądać w Internecie.