Cieszyn
06.06.2019 - 07.06.2019

Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego organizuje II międzynarodową konferencję naukową „Nowe osobowości w muzyce i sztukach współczesnych. W poszukiwaniu mistyki – nowe wymiary duchowości w muzyce i sztukach pięknych XX i XXI wieku”. Spotkanie, które skierowane jest do kompozytorów, muzykologów, wykonawców, teoretyków, artystów plastyków i historyków sztuki, poświęcone zostanie muzyce i sztuce po 1965, nawiązującym w swojej genezie do mistycyzmu lub duchowości. Istotą podejmowanych tematów są badania oscylujące z jednej strony wokół modernizmu, z drugiej zaś czerpiące z tradycji sięgającej do różnych wymiarów duchowości.

Celem konferencji jest wymiana poglądów oraz doświadczeń na płaszczyźnie naukowej, artystycznej i dydaktycznej, a także zbudowanie społeczności reprezentujących różne perspektywy naukowe w oparciu o muzykę i sztukę z niedawnej przeszłości i dnia dzisiejszego. Do udziału zaproszeni są zarówno naukowcy z wieloletnim doświadczeniem badawczym, jak i do osoby, będące dopiero na początku ścieżki naukowo-artystycznej. W spotkaniu uczestniczyć będą:

• maestro Jean-Sébastien Béreau, Francja,
  • prof. Ana Telles, dyrektor Wydziału Muzycznego, Uniwersytet Evory, Portugalia,
  • prof. Sandra Maria Fonseca Leandro, Wydział Sztuki i Projektowania, Uniwersytet Evory, Portugalia.

Konferencja odbędzie się 6 i 7 czerwca 2019 roku na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego (Cieszyn, ul. Bielska 62).

Po pobrania: