facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Kotylionowy bal charytatywny „Wspomnień czar”

W najbliższy piątek, 21 stycznia 2011 roku o godz. 18.00 odbędzie się trzeci bal charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Uroczystego otwarcia balu dokona JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Uczestnicy kotylionowego balu „Wspomnień czar” zostali poproszeni o przyniesienie pomocy szkolnych dla dzieci. Wszystkie zebrane dobra zostaną przeznaczone dla dzieci ze Średniej Szkoły Polskiej nr 2 w Drohobyczu na Ukrainie, nad którą Uniwersytet Śląski objął patronat, a opiekunem została Szkoła Języka i Kultury Polskiej.

Dochód z poprzednich bali charytatywnych został wykorzystany m.in. na zorganizowanie wyjazdowych szkół języka polskiego: w Rosji (nad Bajkałem, w Krasnojarsku i Petersburgu), Gruzji (Tbilisi), w Mołdawii, Ukrainie (Mariupolu nad Morzem Azowskim oraz Charkowie i Doniecku), w Kazachstanie. Zajęcia wyjazdowe prowadzili pracownicy Wydziału Filologicznego UŚ, absolwenci filologii polskiej, którzy wybrali specjalność „Język i literatura polska w świecie” oraz słuchacze Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego. Program był zlecony i dofinansowany przez Senat RP.

 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.