CZY UNIWERSYTET I KOŚCIÓŁ WZAJEMNIE SIĘ POTRZEBUJĄ?

logo Wydziału Teologicznego Duszpasterstwo Akademickie w Katowicach, Duszpasterstwo Akademickie w Sosnowcu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Koło Naukowe Teologów UŚ i Katolicki Związek Akademicki Gaudeamus zapraszają na uroczystą sesję naukową Kościół a Uniwersytet. Sesja odbędzie się w sobotę 23 listopada o godzinie 10.00 w Auli im. Kazimierza Lepszego w Katowicach przy ul. Bankowej 12. W programie sesji: godz. 10.00 rozpoczęcie i słowo wprowadzające – Ks. Arcybiskup Damian Zimoń, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Janusz Janeczek godz. 10.20 Ks. prof. W. Myszor (UŚ): Chrześcijaństwo wobec nauki przed uniwersytetem godz. 10.50 Ks. Biskup S. Wielgus (Płock): Uniwersytet wczoraj, dziś i jutro. Paradygmaty i modele godz. 11.40 Prof. T Sławek (UŚ): Uniwersytet w zmieniającym się świecie godz. 12.15 przerwa 12.30 spotkanie paneloweCzy Uniwersytet i Kościół wzajemnie się potrzebują? W spotkaniu, które poprowadzi prof. Krzysztof Wieczorek (UŚ) wezmą udział: prof. B. Skarga (PAN Warszawa) ks. prof. A. Przybecki (UAM Poznań) ks. prof. J. Szymik (KUL) prof. W Świątkiewicz (UŚ)