facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

III Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Fizyka się liczy”

Fizyka się liczy

13 stycznia 2011 r. ponad 200 uczniów z 43 szkół z całej Polski, weźmie udział w pierwszym etapie III Ogólnopolskiego Konkursu „Fizyka się liczy”, organizowanego przez Instytut Fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Pierwszy etap konkursu będzie składać się z dwóch części. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu rozwiązywać będą godzinny test kwalifikacyjny. Test wyboru zawierać będzie 16 pytań. Do drugiej części I etapu przejdzie nie więcej niż 80 uczestników, którzy uzyskają największą liczbę punktów. Druga część polegać będzie na rozwiązywaniu 5 zadań otwartych i potrwa 2 godziny. Uczestnicy otrzymają do rozwiązania pięć zadań rachunkowych. Do finału przejdzie nie więcej niż 20 uczestników, którzy uzyskają największą liczbę punktów łącznie w obu częściach I etapu. Dyrektorzy szkół i finaliści zostaną powiadomieni o wynikach pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

II etap Konkursu - finał, odbędzie się 3 marca 2011 r. Po wykładzie na temat przeprowadzania eksperymentów w pracowni fizycznej, uczniowie otrzymają problem do doświadczalnego rozwiązania. Na rozwiązanie problemu przewiduje się nie więcej niż 2 godziny. W tym samym dniu zostaną wyłonieni laureaci konkursu. Wszyscy finaliści otrzymają medale, dyplomy i nagrody. Troje laureatów konkursu oraz nauczyciel laureata pierwszego miejsca w nagrodę wyjadą do ośrodka naukowego CERN w Genewie.
Informacje o konkursie i laureatach zostaną umieszczone w regionalnej prasie, radiu i telewizji oraz ogłoszone na stronie internetowej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej informacji o konkursie

 


Relacja z wydarzenia dostępna na stronie Polskiego Radia Katowice pt. „Fizyka się liczy”, 13 stycznia 2011 r.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.