OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek 11 listopada JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Janusz Janeczek weźmie udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości, którym patronuje Wojewoda Śląski Lechosław Jarzębski, rozpoczną się o godzinie 10.00 występem orkiestry górniczej na placu przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach. Arcybiskup Metropolita Damian Zimoń o godz. 10.30 będzie celebrował Mszę Świętą za Ojczyznę. Liturgię uświetni występ chóru Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Po Mszy Świętej uczestnicy obchodów przejdą pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie od godz. 12.30 rozpoczną się główne uroczystości: przyjęcie meldunku przez Dowódcę Garnizonu, odegranie przez orkiestrę hymnu państwowego, przemówienia okolicznościowe, uroczysty Apel Poległych, składanie kwiatów oraz wpis do Księgi Pamiątkowej. Orkiestra odegra „Rotę”, wypuszczone zostaną białe i czerwone baloniki. Obchody zakończy defilada i pokaz musztry paradnej.