PREZENTACJA UNIWERSYTETU W GRAZU

logo W piątek 8 listopada w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbędzie się uroczysta prezentacja austriackiego Uniwersytetu w Grazu, jednej z partnerskich uczelni naszego Uniwersytetu na podstawie umowy o wspieraniu i rozwoju badań naukowych oraz działalności dydaktycznej. Prezentacja będzie miała charakter otwarty, stworzy okazję do zapoznania się z działalnością naukową obu uczelni oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami miast i regionów akademickich. W uroczystych Dniach Grazu udział weźmie m.in. goszcząca już w kwietniu br. w naszej uczelni prof. Roberta Maierhofer – Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Karl-Franzens-Universität oraz profesorowie i dziekani z dziedziny matematyki, psychologii, archeologii, studiów humanistycznych, antropologii, prawa międzynarodowego oraz teologii. Prezentacja rozpocznie się spotkaniem z władzami Uniwersytetu Śląskiego w piątek o godzinie 9.00 w Auli im. Kazimierza Lepszego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach. Goście wezmą udział w konferencji prasowej planowanej na godz. 12.00. Od 14.30 będą odwiedzać siedziby poszczególnych wydziałów UŚ, co pozwoli na zapoznanie się z realizowanymi tam tematami badawczymi, odwiedzenie laboratoriów badawczych oraz omówienie możliwości podjęcia wspólnych prac. W sobotę 9 października austriaccy goście wyjadą do Cieszyna, gdzie złożą wizytę na Wydziale Artystycznym oraz zwiedzą kampus Filii Uniwersytetu Śląskiego.