SYMPOZJUM NAUKOWE NA WYDZIALE TEOLOGICZNYM

logo Wydziału Teologicznego Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje sympozjum naukowe: Biblia żydowska i chrześcijańska, które odbędzie się w czwartek 7 listopada w sali nr 3 budynku Probostwa Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 49a - wejście od ulicy Jordana. W programie sympozjum: Referaty z dyskusją: 9.00 – 11.00 Ks. prof. dr hab. S. Jasiński (Uniwersytet Opolski): Podstawowe tematy Pism narodu żydowskiego i ich recepcja w wierze w Chrystusa Ks. prof. dr hab. A. Tronina (Katolicki Uniwersytet Lubelski): Stulecie Papieskiej Komisji Biblijnej 11.00 – 11.15 Przerwa 11.15 – 13.00 Ks. dr hab. J. Kozyra (Uniwersytet Śląski): Żydzi w Nowym Testamencie Ks. dr hab. Z. Małecki (Uniwersytet Śląski): Święte Pisma narodu żydowskiego podstawową częścią Biblii chrześcijańskiej Komunikat na piśmie: Ks. dr A. Malina (Uniwersytet Śląski): Uczeni w Piśmie – ich rola w historii i w Ewangeliach Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!