facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Uniwersytet Śląski spełnia kolejne marzenie Jasia

mam marzenie

13 grudnia 2010 r. o godz. 10.00 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ rozpocznie się kolejne spotkanie z Jasiem − podopiecznym Fundacji „Mam Marzenie”, który chce zostać programistą i tworzyć programy komputerowe. Gość weźmie udział w specjalnie zorganizowanych warsztatach komputerowych.

Pierwsze spotkanie Jasia z przedstawicielami Wydziału odbyło się 14 października 2010 r. Jaś spotkał się wówczas ze studentami z Koła Naukowego Informatyki UŚ i rozpoczął kurs prostego programowania, który poprowadzili Jan Kozak oraz Rafał Skinderowicz. Podczas pokazu „Okulary i gry…” Robert Czupioł wprowadził małego gościa w tajniki technologii 3D Vision a pod okiem Grzegorza Machnika Jaś zmierzył się z animacją komputerową.

O wydarzeniu napisał Dziennik Zachodni „Programiści uczyli Jasia jak tworzyć gry komputerowe”, 13.12.2010 r.