„Atomowy Autobus” na Uniwersytecie Śląskim

forum atomowe

Już 6 grudnia 2010 r. na Uniwersytet Śląski zawita mobilne laboratorium. „Atomowy Autobus”, który ma się przyczynić do upowszechniania wiedzy o energii nuklearnej, zaparkuje przed rektoratem uczelni.

Pokazy, wykłady i warsztaty będą się odbywać w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

Celem projektu „Atomowy Autobus − Mobilne Laboratorium” jest przekazanie informacji nt. pokojowego wykorzystania energii jądrowej w kontekście rządowego programu budowy elektrowni atomowej w Polsce. Projekt edukacyjny realizowany jest w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Organizatorem projektu jest Fundacja Forum Atomowe.

Program seminariów:

• godz. 12.00 – „Jądrowe reaktory energetyczne – budowa, zasada działania, eksploatacja”;
  • godz. 13.00 – „STOP! UWAGA! Promieniowanie jonizujące”;
  • godz. 14.00 – „Biologiczne skutki promieniowania”;
  • godz. 15.00 – „Czy awaria w Czarnobylu może się powtórzyć?”.