facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Akcja „Kulawy Mikołaj”

kulawy mikolaj

Od 3 do 6 grudnia 2010 r., czyli w okresie od Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych do mikołajek, na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się akcja pod nazwą „Kulawy Mikołaj”.

Zapraszamy do udziału w finale akcji, który odbędzie się  6 grudnia o godz. 10.30 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego.

Podczas wydarzenia niepełnosprawni studenci przebrani w świąteczne stroje będą rozdawać gadżety, słodycze oraz naklejki. Grupa mikołajów przemierzająca uniwersytecki kampus ma się przyczynić m.in. do poprawy wizerunku osób niepełnosprawnych.

Organizatorami wydarzenia są: Koło Studentów Niepełnosprawnych „Equitas”, Dział Informacji i Promocji, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Samorząd Studencki.

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule Magdaleny Warchali pt. „Nie bójcie się kulawego Mikołaja. Też ma prezenty”, 4.12.2010 r.

Relacja z wydarzenia dostępna na stronie Polskiego Radia Katowice pt. „Mikołaj inny niż zwykle”, 3.12.2010 r.

Materiał Anny Piątek „Pomocny Święty Mikołaj”, 6.12.2010 r.

Materiał (PAP) „Akcja „Kulawy św. Mikołaj” 6.12.2010 r.