Finał ogólnopolskiego Konkursu na reportaż im. Maćka Chowanioka

chowaniok

4 listopada 2010 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu na reportaż im. Maćka Chowanioka.

Nagrodzeni w kategorii „Uczeń”:

• I miejsce – Katarzyna Żołnierczyk „Transatlantykiem po Zandce”, II LO w Zabrzu, klasa II b, nauczyciel prowadzący: Cecylia Góra;
  • II miejsce − Katarzyna Niedurny „Dlaczego kamienie?”, III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie, klasa III a;
  • III miejsce − Magdalena Derdończyk „Bez pożegnania”, XXV LO im. Stefana Żeromskiego w Łodzi, klasa II D, nauczyciel prowadzący: Sławomira Wójcik.

Nagrodzeni w kategorii „Student”:

• I miejsce − Anna Ginał „Niewidzialni”, Uniwersytet Śląski, Wydział Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego, organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej (II rok);
  • II miejsce – Natalia Łabuz „Nosicielka”, Uniwersytet Jagielloński, filologia polska (III rok) i dziennikarstwo (II rok);
  • III miejsce − Justyna Skrzekut „Cichaj córcia”, Uniwersytet Jagielloński, dziennikarstwo i komunikacja społeczna (I rok).

Grand Prix - Katarzyna Żołnierczyk „Transatlantykiem po Zandce”, II LO w Zabrzu, klasa II b, nauczyciel prowadzący: Cecylia Góra.

Konkurs skierowany był do studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do redakcji gazety napłynęło ok. 50 prac z Polski i zagranicy, 16 z nich zostało dopuszczonych do części finałowej. Członkowie jury nagrodzili sześciu najlepszych autorów oraz przyznali Grand Prix konkursu.

W wydarzeniu udział wzięła prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik. Gościem specjalnym imprezy był Jasiek Mela, polski polarnik i podróżnik, który opowiadał o swoich podróżach, przełamywaniu barier oraz najnowszych projektach realizowanych wraz z Fundacją „Poza Horyzonty”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, burmistrz miasta Ustronia Ireneusz Szarzec, Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”. Patronat medialny objęli: „Polska. Dziennika Zachodni”, dwutygodnik edukacyjny „Cogito” oraz TVP Katowice.

Organizatorem konkursu była „Gazeta Uniwersytecka UŚ”.

Więcej informacji na stronie: gu.us.edu.pl/konkurs.

Najlepszy reportaż podróżniczy  (04.11.10 19:09)

O wynikach konkursu napisał również dwutygodnik „Cogito” Rozstrzygnięcie konkursu na reportaż